Informacja Administratora

Nasze przedszkole pracuje w godz. 6.00- 17.00.

Opłaty za świadczenia przedszkola pobierane są z dołu do dnia 15 każdego miesiąca.
Płatność przelewem na konto: 25 1240 1037 1111 0011 0912 8109.

DOKUMENTACJA NA ROZPOCZĘCIE ROKU

Prosimy przynieść wypełnione i podpisane dokumenty pierwszego dnia przyprowadzając dziecko do przedszkola.

Prosimy o wydrukowanie w 2 egz. Zał. 1  (Informacja dotycząca zasad  korzystania z usług świadczonych przez przedszkole), podpisanie przez obojga rodziców/ opiekunów prawnych oraz pozostałych Załączników w 1 egz. i podpisanie przez obojga rodziców/ opiekunów prawnych. Pliki do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania:

Zał. 1 Informacja dotycząca zasad  korzystania z usług świadczonych przez przedszkole

Zał. 2 Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola

Co przygotować na pierwsze dni w przedszkolu – Informator dla Rodziców

1. Buty na zmianę, najlepiej takie, które dziecko będzie potrafiło samo założyć. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka prosimy, aby obuwie miało zakryte palce i antypoślizgową podeszwę. Nie rekomendujemy butów wiązanych oraz butów typu crocs.
  2. Dwa komplety ubrań na zmianę – majteczki, skarpetki/rajstopki, getry/spodenki/spódniczka, koszulka. Nawet starszakowi może się zdarzyć „awaria”. Prosimy pamiętać, że podczas zabawy ubrania mogą się pobrudzić, albo w inny sposób ulec zniszczeniu. Dzieci w przedszkolu bardzo aktywnie działają! Ubrania na zmianę powinny być podpisane, spakowane do worka, który zostanie w szatni.
  3. Piżamkę – dotyczy najmłodszej grupy 3-latków.
  4. W przedszkolu jest ciepło, prosimy ubierać dzieci „na cebulkę”. Ubranie powinno być wygodne, nie krępować ruchów dziecka.
  5. Prosimy dużo rozmawiać z dzieckiem – o tym co się wydarzy za chwilę, o zabawie w grupie przedszkolnej, o nowych kolegach i koleżankach. O nowych obowiązkach wynikających z bycia przedszkolakiem! Zapewnijcie swoje dziecko o tym, że wszyscy w przedszkolu zawsze mu pomogą, przegonią smutki, zadbają o dobrą zabawę.
  6. Jakiekolwiek uwagi dotyczące Państwa dziecka prosimy zgłaszać na bieżąco.

Informacja dla Rodziców obowiązująca od 01.09.2021 r.

• Przedszkole pracuje w godzinach 6:00 - 17:00.
  • Dzieci są przyprowadzane i odbierane tylko przez osoby zdrowe.
  • Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do pierwszego pomieszczenia szatni zachowując zasadę:

-1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

- opiekunowie zobowiązani są stosować środki ochronne w postaci osłony ust i nosa, rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.

- W pierwszym pomieszczeniu szatni może przebywać maksymalnie 4 rodziców z dziećmi. Pozostali rodzice czekają na zewnątrz budynku, zachowując 1,5 m dystans społeczny.

• Dziecko wchodzi na teren innych pomieszczeń przedszkola samo. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców/opiekunów prawnych do innych pomieszczeń przedszkolnych. Wyjątek stanowią rodzice  dzieci 3- letnich, będących w okresie adaptacji, którzy w miesiącu wrześniu mają możliwość doprowadzenia dziecka do drzwi wejściowych sali.
  • W momencie zauważenia niepokojących objawów u dziecka może być dokonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Rodzice/ opiekunowie prawni, przyprowadzając dziecko do przedszkola, wyrażają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
  • Jeżeli w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, zaobserwuje się u niego podwyższoną temperaturę lub jakiekolwiek inne objawy chorobowe, nauczyciel powiadamia dyrektora. Dziecko zostaje odizolowane od pozostałych przedszkolaków, a rodzice o  sytuacji powiadamiani są telefonicznie. Po zawiadomieniu telefonicznym rodzice/ opiekunowie prawni mają obowiązek odebrać dziecko w trybie natychmiastowym.
  • Rodzice/opiekunowie prawni, przyprowadzający dziecko do przedszkola, zobowiązani są do podania swoich aktualnych numerów kontaktowych, pracownicy przedszkola – w sytuacjach nagłych – w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicem/opiekunem prawnym drogą telefoniczną. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do każdorazowego odbierania połączeń telefonicznych przychodzących z przedszkola.
  • W przypadku zmiany numeru telefonu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia przedszkola o zmianie danych kontaktowych.
  • W związku z reżimem sanitarnym dzieci będą przyjmowane do przedszkola
    od 6:00 do godziny 8:30, odbierane od godziny 14:30 do 17.00 (dyżur w szatni). Rodzice dzieci 3- letnich w miesiącu wrześniu mają możliwość odbioru dziecka dodatkowo w godzinach 11:50 do 12.15.
  • Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci w miarę możliwości jak najbardziej minimalizują czas przebywania w szatni.
  • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola prosimy w miarę możliwości o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego dziecko uczęszcza ( gr. I 8:00 - 15:30; gr. II 7:30 - 16:30; gr. III 8:00 - 16:00; gr. IV 6:00 - 16:00; gr. V 7:00 - 17:00).
  • Dziecko nie może przynosić ze sobą do przedszkola lub wynosić z placówki żadnych przedmiotów. Wprowadza się kategoryczny zakaz przynoszenia własnego jedzenia i picia przez dzieci do przedszkola. Jakiekolwiek produkty spożywcze pozostawione na terenie placówki zostaną niezwłocznie usunięte przez pracowników przedszkola.
  • Po odebraniu dziecka z przedszkola do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z ogrodu przedszkolnego.
  • W związku z obowiązkiem pracy w reżimie sanitarnym we wszystkich grupach wiekowych nie będzie możliwości mycia zębów.
  • Dzieci 3- letnie będą leżakować.
  • Rzeczy osobiste dzieci należy umieścić  w worku szkolnym – podpisanym!, prosimy nie umieszczać rzeczy w reklamówkach, plecakach itp.

Statut naszego przedszkola - do pobrania tutaj